Mac Os X için 5 ücretsiz fotoğraf ve resim görüntüleme yazılımı : Fotoğraf Akademisi – Fotozade

Mac Os X için 5 ücretsiz fotoğraf ve resim görüntüleme yazılımı

Nisan 8, 2009, yazan;  
Yazılım ve ekipman kategorilerinde yayınlanıyor.

OS işletim sistemi için programlarını sizlerle paylaşacağız.  Kullanım kolaylığı ve fonksiyonellik olarak size yardımcı olacak seçimlerimizi bu yazıda bulacaksınız. Fotoğraflarınızdaki EXIF ve IPTC bilgilerini güncelleyebileceğiniz, detaylı özelliklerini görebileceğiniz programları sunuyoruz.

Xee

xee

bir, hafif, hızlı ve kullanışlı resim görüntüleyici ve tarayıcıdır. Görüntüleme ve yönetimi için ciddi bir araç olması için, zarif ve güçlü bir arayüz ile tasarlanmıştır. Xee çok hızlı ve diğer fotoğraf  görüntüleme araçlarından daha az hafıza kullanır. Bu arayüzü son derece düzenli ve kolay ayarlanabilir klavye kısayolları vardır.

SeaShore

seashore

is an open source image editor for Mac OS X?s Cocoa framework. Sahil Mac OS X Cacoa çatısı altında geliştirilen açık kaynaklı bir resim ve fotoğraf editörüdür. Bu geçişlerini, doku ve anti-metin ve fırça vuruşları için diğer adlandırması özellikleri. It supports multiple layers and alpha channel editing. Bu çok katmanlı ve alfa kanalı düzenleme destekler. Bu yazılım GIMP teknolojisine dayanmaktadır ve aynı ana dosya biçimini kullanır.

Picasa

picasa

fotoğraf düzenleyicisi ve editörüdür. Picasa ilk başladığında bilgisayarınızdaki fotoğraf ve resimlerini tarar ve albüm haline getirir. Picasa çizikleri ve kusurları yok etme, kırmızı göz düzeltme, kırpabilir, fotoğraflardan filmler, kolajlar, slayt gösterileri hazırlayabilir  ve  daha fazlasını yapabilirsiniz.

CocoViewX

cocoviewx

bir ücretsiz görüntüleyicisi BMP, TIFF, Targa, GIF gibi ortak görüntü dosya biçimleri ile PNG, JPG, PICT, PDF, EPS, ICNS, JP2 desteğide sağlamaktadır. Fotoğraflarınızı isim, tarih, boyut ve türe göre sırayalabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı tam ekran olarak görüntüleyebilir ve slayt gösterisi yapabilirsiniz.

Xsee

xsee

, Mac OS X standart fotoğraf ve resim görüntüleme programı olan Aqua yazılımının Cacao ekibi tarafından geliştirilmesi ile elde edilmiştir. Gif, jpeg, tiff, png, icons ve daha fazlası, tamamen sürükle bırak destekli arayüz, toplu isim değiştirmek, dosya biçimleri arasında dönüştürme yapmak, büyük gotoğraf ve resimleriniz için önizleme yapabilmeniz için küçük boyutta görsel hazırlayabilme gibi özellikleri vardır. Tam ekran modu bulunmaktadır. Xsee ile entegre slayt gösterileri hazırlayabilirsiniz. Bu yazılımda ücretsizdir ve sadece Apple Mac OS X için kullanılabilir durumdadır.

Be Sociable, Share!

Facebook Yorumları

yorum

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

İlgili Yazılar

YorumlarLütfen görüş ve düşüncelerinzi bizimle paylaşın!