Fotozade.com’a güvenebilir miyiz? : Fotoğraf Akademisi – Fotozade

Fotozade.com’a güvenebilir miyiz?

Kasım 18, 2008, yazan;  
Fotozade ve Mikrostok kategorilerinde yayınlanıyor.

Yeni başlatılan tüm servis ve hizmettlerde olduğu gibi Fotozade sistemine bu aşama sıkça sorgulanıyor ve kullanıcılarımız tarafından bize yönetilen soruların başında yer alıyor. İçinde şüpheleri olan ve bunları bize iletmeyen bir çok fotoğrafçının da bulunduğunu biliyoruz.

Türkiye’de fotoğrafçılık camiası oldukça organize bir şekilde faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Yüzlerce derneği ve kulübü çatısı altında binlerce fotoğrafçı çok başarılı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bunların çok büyük bir kısmı çalışmalarını amatör olarak yürütüyor, yani çalışmalarından gelir elde etmiyor.  Yani çalışmaları çok kaliteli olmasına rağmen gelire dönüşemiyor.

Öte yandan, Türkiye de reklamcılk, yayıncılık, gazetecilik, tanıtım gibi alanlarda çalışmalarına çok sık ihtiyaç duyuluyor ve ajansların çoğu yanbacı koleksiyonları kullanılmak zorunda kalınıyor. Bu noktada sıkıntılar baş gösteriyor. Bulunan stok çalışmalar bizim kültürümüzle uyumlu olmuyor. Tasarımlarda Türk olmadığı açıkça belli olan modellerle çekilmiş fotoğrafların kullanıldığını sıklıklar görüyoruz. Tabiki bu durum tasarımı zayıflatıyor.

Alıcılar hazır, fotoğrafçılarda

Kaliteli fotoğraçılarımız var, çalışmalarından gelir elde edemiyorlar. Stok fotoğraflarına ihtiyaç duyan ajanslar yabancı koleksiyonları kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu durumda neden Türkiye’nin stok fotoğraf koleksiyonu oluşturulmasın?

Yurtdışında 2000′li yıllardan itibaren kullanılmaya başlayan mikrostok modelinin Türkiye’de kurulma zamanı çoktan geldi. Yurtdışında çok başarılı olmuş ve uzun yıllardır başarılı bir şekilde işletilmekte olan bu modelin Türkiye’de hayata geçirilmemesi düşünülemezdi. Fotozade bir ilki gerçekleştiriyor.

Fotozade fikri

Fotozade fikri 2007 yılı sonunda doğdu. Fizibilite, projelendirme, yazılım ve altyapı çalışmaları 2008 yılı boyunca devam etti. Yaklaşık bir yıldan beri devam eden yazılım çalışmaları sonucunda Ekim 2008 itibari ile “beta” dediğimiz test yayınına başlandı. Halen fotoğraf satıcı ve alıcılarının beklentileri doğrultusunda Fotozade’nin ikinci faz geliştirmeleri devam ediyor.

Fotozade ekibi

Fotozade ekibi eticaret, kurumsal yönetim, bilgi teknolojileri, fotoğrafçılık ve stok fotoğrafçılığı konularında uzman üyelerden oluşuyor. Sektörde ve yurtdışında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek strateji ve faaliyetler planlanıyor ve gerçekleştiriliyor.

Fotozade başarılı olacak mı?

Fotozade ekibi ilkleri başarmanın her zaman güçlükleri içinde barındırdığının farkında. Bu zorluklar ekibi teşvik ediyor. Yetkin, dinamik ve her biri konularında uzman olan bu ekip ile başarıya ulaşacağına inancı tam. Yetkin insan kaynağı, teknolojik altyapı ve modelinin Türkiye şartlarına uygunluğu ile Fotozade’nin başarısı kaçınılmaz olacak.

Fotozade koleksiyonu ne zaman satışa sunulacak?

Öncelikle Fotozade koleksiyonunun alıcıların gerekliliklerini karşılıyacak çeşitliliğe ve hacime ulaşması gerekiyor. Tanıtım ve pazarlama çalışmaları ile birlikte satışa sunulacak ve fotoğrafçılar çalışmalarından gelir elde etmeye başlayacak.
Bu aşamada fotoğraflarınızı çekinmeden Fotozade’ye yüklemeye devam edin. Unutmayın! Fotozade koleksiyonunda ilk yer alanlar ve koleksiyonlarını oluşturanlar fırsatlar yakalayacaklar. Fotoğraf sayınızı artırarak Fotozade koleksiyonundaki pazar payınızı artırın. Fırsatı kaçırmayın.

Bize Fotozade ve hizmetleri hakkında dilediğiniz her konuda çekinmeden yazabilirsiniz.

Be Sociable, Share!

Facebook Yorumları

yorum

Tags: , , , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yorumlar


"Fotozade.com’a güvenebilir miyiz?" konusunda 2 yorum bulunmaktadır

  1. emin Sal, 18th Kas 2008 14:06  tarihinde yorumladı

    önyargı…

    güvenmiyorum arkadaş kendini ispatla bana sorma

  2. Fotozade.Com Sal, 18th Kas 2008 14:46  tarihinde yorumladı

    Önyargıları kırarak güven sağlamanın da görevlerimizin arasında olduğunun farkındayız. Bu konuda açık iletişim politikası ile şeffaf bir site yönetimi sergileyeceğiz. Hakarete varmayan her türlü eleştiri, görüş ve öneriye değer veriyoruz. Beta yayındaki Fotozade.com’un ilk üyeleri aktif katılım gösterdiği bir platform haline geliyor. Fotozade koleksiyonunda şimdiden yer alan fotoğrafçı ve grafikerler bunun avantajını zamanla yaşayacaklar. Aktif katılım gösteren üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bizi şimdilik uzaktan izlemeyi seçenler ise lütfen bizi izlemeye devam etsinler.

Lütfen görüş ve düşüncelerinzi bizimle paylaşın!